DVARGA
Plakat Furda

Arunka / Dvarga / Furda / Sygryda Storrada – koncert (folk / metal)

Zapraszamy na noc jedyną w swoim rodzaju, gdzie metal i folk staną ramię w ramię w walce o wytańcowanie i wypogowanie Was do utraty tchu.

DVARG RHUN KADGHAR!

Zapraszamy na noc jedyną w swoim rodzaju, gdzie metal i folk staną ramię w ramię w walce o wytańcowanie i wypogowanie Was do utraty tchu :v

A wszystko to za sprawą czterech wyjątkowych kapel:

🌿 ARUNKA 🌿
Arunka to folkowy zespół założony przez Karolinę Baworowską, w którym baśniowe melodie inspirowane muzyką słowiańską, celtycką, irlandzką, przeplatają się z psychodelią lat 70. W swoich utworach wykorzystujemy zarówno instrumenty ludowe, takie, jak: dwojnica, fujara alikwotowa, drumla, flety, jak i instrumenty elektryczne i efekty. Nasze leśne dźwięki lubią podróże, dlatego stale wozimy je w inne miejsca!
🎶 https://youtu.be/2kQWUPnFw94 🎶
🤖 https://www.facebook.com/ArunkaFolk 🤖

🌿 DVARGA 🌿
Dvarga jest ekipą szalonych zakręconych muzycznie… Dvargów, czyli mieszkańców mitycznej krainy u podnóża Gór Czarnych rozpościerających swe niebotyczne szczyty nad błyszczącym Szklanym Jeziorem.
Dvargowie to banda krasnoludzkich górników kochających dobre trunki, zabawę i radosny śpiew. I przede wszystkim… grających zakręcony fantasy & folk metal. Na pewno więc ta wesoła ekipa skradnie serca tych, którym nie obca jest dobra zabawa i magiczne przygody.
🎶 https://youtu.be/RhEoeKcfiuA 🎶
🤖 https://www.facebook.com/zespol.dvarga 🤖

🌿 FURDA 🌿
Furda jest multi-instrumentalnym duetem, który łączy ludowe instrumenty z możliwościami cyfrowej modulacji dźwięku. Dzięki temu zabierają oni słuchaczy w trance’owo ambientowy świat gdzie mongolski śpiew gardłowy otula w tańcu polskie pra skrzypce zwane suką biłgorajską.
🎶 https://youtu.be/VJK06OpN6uc 🎶
🤖 https://www.facebook.com/FurdaBand 🤖

🌿 SYGRYDA STORRADA 🌿
Zespół Sygryda Storrada powstał w Częstochowie w 2018r
Źródłem tekstów zespołu są stare wierzenia słowian, szeroko pojęta demonologia polska, która ubrana została w mocne, metalowe brzmienie.
🎶 https://youtu.be/VeD6t9wcCDE 🎶
🤖 https://www.facebook.com/sygrydastorradazespol 🤖

CZYLI REASUMUJĄC

Muzyczna Meta
ul. Jasnogórska 13,
42-202 Częstochowa
Wejście – 17:00
Start – 18:00
Bilety :
– 30 pln (dostępne na wejściu w dniu wydarzenia)

Zagrają dla Was:
FURDA (dark folk)
DVARGA (fantasy / folk metal 
ARUNKA (fantasy folk)
SYGRYDA STORRADA (metal)
Wspierają Nas:
Pismo Folkowe / RadioWid / Music Wolves/ Rock Kompas / Metal Mundus / Folk24.pl / Co Na Mieście / Runo / 3 Winyle

Plakat Furda
Pozostałe newsy
Dvarga - Pod Minogą -

Poznań – Pod Minogą – Foty

Dotarły do nas foty z klubu „Pod Minogą”, w którym to postawiliśmy nasze krasnoludzkie nogi i zrobiliśmy odlotową rozwałkę wraz z zespołami „Cronica” oraz „Czarny Bez”

Czytaj więcej